Kierował motocyklem mimo cofnięcia uprawnień - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował motocyklem mimo cofnięcia uprawnień

Data publikacji 05.07.2019

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2016 roku 32-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnienie przestępstwa z art. 180 a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 22 policjanci wydziału ruchu drogowego  w Michałowie Reginowie  zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej. Funkcjonariusze uzyskali informację, że 32-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 2016 roku.

Teraz mieszkaniec powiatu płońskiego odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.