Dwóch kierujących z sądowym zakazem - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch kierujących z sądowym zakazem

Data publikacji 10.07.2019

Zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczone przez sąd nie stanowiły żadnej przeszkody dla dwóch kierujących, którzy dzisiejszej nocy zostali zatrzymani przez policjantów. Obu mężczyznom grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Było po 22.00 kiedy policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z legionowskiej komendy podczas patrolowania ul. Jaśminowej zwrócili uwagę na mężczyznę kierującego motocyklem. Przy sprawdzeniu dokumentów okazało się, że 48-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do sierpnia 2020 roku.

Do podobnej sytuacji doszło w Jabłonnie na ul. Modlińskiej o godz.  23.00. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że również ten 42-letni kierowca złamał orzeczony, w tym zakresie sądowy zakaz. Decyzją sądu mężczyzna nie może wsiąść za kółko do stycznia 2020 roku.

Obaj mężczyźni będą odpowiadali za popełnienie przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

js