Policjanci pomogli kobiecie zmienić koło - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie zmienić koło

Data publikacji 31.07.2019

Każda interwencja Policji jest inna, a policjanci zawsze muszą być gotowi na nieprzewidziane zdarzenia. Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Niektóre są proste i nie wymagają poświęcenia, a jedynie chwili czasu i chęci. Tak było w przypadku serockich policjantów, którzy pomogli kobiecie z małym dzieckiem przy wymianie uszkodzonego koła w jej samochodzie.

Było około dwudziestej kiedy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Polcji w Serocku patrolując drogę krajową nr 61 w Zegrzu zauważyli jadacy samochód, którego kierujący wyraźnie miał problemy z jazdą. Sierż. szt. Paweł Błaszczyński oraz st. sierż. Karol Czerkas zaobserwowali, że przyczyna podejrzanej jazdy  tkwi w jednym z kół, które podczas jazdy falowało. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Okazało się, że kobieta kierująca pojazdem chwilę wcześniej usłyszała huk. Jadąc powoli czuła, że z jej samochodem coś podejrzanego się dzieje. Jechała z trzyletnim dzieckiem, a do celu podróży- powiatu pułtuskiego miała jeszcze daleko. Policjanci po rozmowie z kobietą bez chwili zawahania pomogli jej i zmienili koło w samochodzie.  Po kilku minutach  kierująca z dzieckiem mogła już bezpiecznie wyruszyć w dalszą drogę, a policjanci do swoich służbowych obowiązków.

Okazuje się, że policjanci nie tylko wystawiają mandaty. "Pomagać i chronić" to dewiza, którą mundurowi kierują się  podczas codziennej niełatwej służby.

ek