Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież z włamaniem do skrzynki energetycznej oraz posiadanie narkotyków

Data publikacji 06.08.2019

Policjanci z legionowskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ul. Pałacowej w Legionowie pod jednym z bloków na gorącym uczynku zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który włamał się do skrzynki energetycznej i ukradł z niej pokrywę licznika. Policjantów zaalarmowali czujni mieszkańcy. Mężczyzna w momencie zatrzymania posiadał przy sobie substancje psychotropowe heroinę i mefedron. 36-latek usłyszał już zarzuty karne. Czynów dopuścił się w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci, którzy w sobotnią noc przyjechali na zgłoszenie o manipulującym przy skrzynce energetycznej mężczyźnie, zastali go na gorącym uczynku. 36-letni mieszkaniec Warszawy za pomocą narzędzi włamywał się do skrzynki. Na widok policjantów nerwowo próbował ukryć swoje przybory w plecaku i nie potrafił logicznie wytłumaczyć co robi. W wyniku kontroli osobistej plecaka 36-latka, mundurowi znaleźli liczne narzędzia m.in. obcęgi do przecinania drutu oraz obudowę licznika elektrycznego. Jakby tego było mało mężczyzna trzymał w plecaku narkotyki w postaci kryształków i strzykawki z płynem. Mundurowi podczas oględzin miejsca zdarzenia znaleźli jeszcze przecięty skobel od skrzynki oraz kłódkę ze śladami cięcia.36-latek został zatrzymany. Wstępne badania w komendzie potwierdziły, że znalezione substancje to heroina i mefedron. 

Jak ustalili policjanci mężczyzna był już w przyszłości karany za podobne przestępstwa, o które teraz ponownie jest podejrzany. Usłyszał więc zarzuty w warunkach tzw. recydywy. Zatrzymany 36-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu  przestępstw. Wyrok w jego sprawie wyda sąd.

ek

  • zatrzymany mężczyzna z policjantką