Chcieli ukraść katalizator, wpadli w ręcę policjantów - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli ukraść katalizator, wpadli w ręcę policjantów

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci z Serocka zatrzymali trzech mężczyzn „na gorącym” uczynku przestępstwa. Mundurowi udaremnili kradzież katalizatora z jednego z aut w miejscowości Dębe. Trzej mieszkańcy powiatu legionowskiego usłyszeli zarzuty. Teraz przed sądem odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Wszystko rozegrało się w minionym tygodniu, w godzinach nocnych w miejscowości Dębe.  Mundurowi zauważyli trzech mężczyzn przy przewróconym pojeździe. Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli się oddalać, jednakże dzięki szybkiej relacji stróżów prawa zostali zatrzymani.

Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili obcęgi. Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej zabezpieczyli ujawniony przedmiot, wykonali również oględziny przewróconego auta. Wszystko wskazywało na to, że ktoś próbował ukraść z pojazdu katalizator.

Z uwagi na podejrzenia popełnienia przestępstwa mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. W tym czasie policjanci ustalili właściciela samochodu, który złożył zawiadomienia o przestępstwie.

31,40 i 42-letni mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzież z włamaniem. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten jest zagrożony kara do 10 lat pozbawienia wolności.