16-krotnie za zakupy płaciła skradzioną kartą - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

16-krotnie za zakupy płaciła skradzioną kartą

Data publikacji 10.09.2019

Legionowscy kryminalni wyjaśnili sprawę kradzieży karty bankomatowej, przy użyciu której sprawca dokonał szesnastokrotnie zakupów. Funkcjonariusze zatrzymali 38-letnia mieszkankę Warszawy, której śledczy przedstawili zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Kobiecie teraz grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W październiku minionego roku do legionowskiej komendy zgłosiła się kobieta i złożyła zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej. Ponadto powiadomiła, że ktoś szesnastokrotnie, zbliżając kartę do terminala płatniczego bez użycia pinu dokonał zakupów w różnych placówkach handlowych. W ten sposób z konta pokrzywdzonej zniknęło prawie 700 złotych.

Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności związane z użyciem karty. Dzięki zapisom z monitoringu poznali wizerunek osoby, która posługiwała się kartą. W toku dalszych działań operacyjnych ustali personalia podejrzanej kobiety. Stróże prawa stale sprawdzali miejsca, w których mogła zamieszkiwać 38-latka, jednak ta ukrywała się.

Kilka dni temu ich starania w ujęciu podejrzanej przyniosły zamierzony efekt. Po uzyskaniu informacji pozaprocesowej kryminalni sprawdzili kolejne miejsce, gdzie może ukrywać się kobieta. 38-latka w momencie zatrzymania była wyraźnie zaskoczona.

Mieszkanka Warszawy usłyszała już zarzuty. Za kradzież z włamaniem na konto bankowe grozi je do 10 lat więzienia.

js