Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Data publikacji 03.10.2019

Policjanci na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali kolejne dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. 41-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna poszukiwani byli celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i zgodnie z wydaną dyspozycją trafią do zakładu penitencjarnego.

Przyczyny ukrywania się osób poszukiwanych przed organami ścigania są zawsze te same, chęć uniknięcia zasądzonej kary i pozostania jak najdłużej na wolności. Tak było i w tych przypadkach. 

Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie Jabłonny. Mundurowi podczas wykonywania czynności służbowych ujawnili 41-letnią kobietę, która poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia, celem odbycia kary 63 dni pozbawienia wolności za kradzież.

Kolejne zatrzymania miało miejsce w Legionowie. Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który poszukiwany był za przestępstwa narkotykowe. Teraz najbliższe 15 miesięcy spędzi w areszcie śledczym.

Te zatrzymanie, to jasny i czytelny sygnał ze strony organów ścigania o nieuchronności kary. Za popełnione przestępstwa prędzej czy później ich sprawcy będą musieli odpowiedzieć.

podkom. Justyna Stopińska