Kierowca z cofniętymi uprawnieniami, pasażer poszukiwany - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca z cofniętymi uprawnieniami, pasażer poszukiwany

Data publikacji 07.11.2019

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z Nieporętu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Dacia . W trakcie kontroli okazało się, że kierujący ma cofnięte uprawniania do kierowania pojazdami, a pasażer jest poszukiwany na podstawie listu gończego. Teraz kierowca odpowie za przestępstwo, zaś pasażer trafi do jednostki penitencjarnej.

Tuż po północy policjanci z Nieporętu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dacią. W trakcie czynności okazało się, że 26-letni kierowca decyzja samorządu terytorialnego z 2019 roku ma cofnięte uprawnienia kat. B do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Podczas dalszych ustaleń i sprawdzeń wyszło na jaw, że 35-letni pasażer jest poszukiwany na podstawie listu gończego, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Teraz kierowca odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zaś pasażer jeszcze dziś trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

podkom. Justyna Stopińska