"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!"- spotkanie z młodzieżą - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!"- spotkanie z młodzieżą

Data publikacji 25.11.2019

W ramach kampanii edukacyjno - informacyjnej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjantka z legionowskiej komendy spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Białobrzegach. W spotkaniu z sierż. szt. Agatą Halicką które dotyczyło zagrożeń związanych z używaniem narkotyków oraz substancji psychoaktywnych, uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII. Jego celem było podniesienie świadomości młodych ludzi w tym obszarze.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Białobrzegach. Tematem spotkania były używki i substancje psychoaktywne, a dokładniej ich negatywny wpływ na organizm człowieka.

Policjantka uświadamiała swoich młodych słuchaczy jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany.

Ponadto podczas spotkania omówiono regulacje i konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających. 

Spotkanie z uczniami zorganizowano w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!” Kampania została opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jej realizacja przewidziana jest do końca br.

Policjanci przestrzegają młodych ludzi by w przypadku podejrzenia, że ma się do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić odpowiednie instytucje.

podkom. Justyna Stopińska