Areszt za znęcania się nad córkami żony - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcania się nad córkami żony

Data publikacji 26.11.2019

Zarzut znęcania się nad małoletnimi pasierbicami usłyszał 22-letni gminy Jabłonna, który został zatrzymany przez policjantów w minionym tygodniu. Na wniosek legionowskiej prokuratury, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Przestępstwo, jakiego dopuścił się mężczyzna, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny legionowskiej komendy od pracowników przychodni otrzymał informację o małoletnich dziewczynkach, które trafiły do placówki opieki zdrowotnej z otarciami naskórka i zasinieniami. Lekarz opatrujący dziewczynki miał wątpliwości co do okoliczności powstania owych obrażeń i zdecydował o powiadomieniu Policji.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Mundurowi w rozmowie z jednym z członków rodziny dziewczynek ustalili, że prawdopodobnym sprawcą urazów u 3, 9 i 12-latki jest ich ojczym. Już w kilka godzin od otrzymania zgłoszenia policjanci z jabłonowskiego komisariatu zatrzymali podejrzanego 22-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, m.in. w postaci zeznań świadków czy wyników badań lekarskich, 22-latkowi przedstawiono zarzut znęcania się nad małoletnimi. Na wniosek prokuratora mężczyzna został doprowadzony przed oblicze sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

podkom. Justyna Stopińska/ea