W kilka minut popełnił dwa przestępstwa - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W kilka minut popełnił dwa przestępstwa

Data publikacji 27.11.2019

Policjanci z Nieporętu podjęli interwencję, ponieważ z relacji zgłaszającego wynikało, że ktoś spaceruje środkiem jezdni w Zegrzu. Działania mundurowych nie zakończyły się jednak na pouczeniu spacerowicza. 32-latek znieważył policjantów oraz próbował wręczyć korzyści majątkową w kwocie 200 złotych w zamian za zapomnienie o całej sprawie. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje kare do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w sobotę tuż przed północą. Policjanci z patrolówki zostali powiadomieni, że po jezdni w Zegrzu idzie mężczyzna.

Ze względu na zagrożenie, jakie w ten sposób powodował zarówno dla siebie, jak i poruszających się pojazdów, funkcjonariusze podjęli interwencję. Kiedy mundurowi poprosili mężczyznę o dokumenty, ten w ich kierunku zaczął kierować wyzwiska oraz wulgaryzmy. Policjanci poinformowali 32-latka, że właśnie popełnił przestępstwo i zostanie zatrzymany. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej popełnił kolejne przestępstwo i zaproponował stróżom prawa przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 200 złotych. Chciał, by policjanci zapomnieli o całej sprawie i nie kontynuowali dalszych czynności. Tym oto sposobem popełnił dwa przestępstwa w zaledwie kilka minut.

32-letni obywatel Ukrainy noc spędził w policyjnej celi. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów - znieważanie policjantów i przekupstwa. Zgodnie z decyzją legionowskiej prokuratury mężczyzna trafił pod policyjny dozór.

podkom. Justyna Stopińska