Spotkanie z przedszkolakami - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z przedszkolakami

Data publikacji 28.11.2019

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie tym razem odwiedziła Niepubliczne Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Legionowie. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas zabawy w domu i na podwórku, jak również w kontaktach z osobami obcymi.

Sierżant sztabowy Agata Halicka zajmująca się profilaktyką społeczną przez cały rok szkolny odwiedza placówki oświatowe znajdujące się na terenie powiatu legionowskiego. Tym razem gościła z wizytą w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Legionowie.

Dzieci mogły posłuchać na temat pracy policjantów, dowiedziały się czym jest bezpieczeństwo i jak można samodzielnie o nie zadbać. Prowadząca prelekcję omówiła z maluchami zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wskazała przedszkolakom właściwe zachowania na podwórku i w domu oraz opowiedziała o tym jak należy się zachować, gdy na swojej drodze maluchy napotkają osobę obcą.

Spotkania te były również doskonałą okazją do przypomnienia numerów alarmowych, których znajomość wśród przedszkolaków niejednokrotnie uratowała czyjeś życie.

podkom. Justyna Stopińska