Odpowie za posiadanie marihuany - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie marihuany

Data publikacji 08.01.2020

Policjanci z Nieporętu zatrzymali kobietę, która miała przy sobie marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, a 19-latkę trafiła do komisariatu w celu wyjaśnienia sprawy. Po zebraniu materiału dowodowego kobieta usłyszała zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.

Policjanci z nieporęckiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej audi. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Jednak to był dopiero początek kłopotów kierującej pojazdem 19-latki. Mundurowi w trakcie dalszych czynności, w torebce kobiety ujawnili susz roślinny. Badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana o wadze blisko 14 gramów.

19-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Po wykonaniu niezbędnych czynności śledczy przedstawili kobiecie zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

podkom. Justyna Stopińska/ea