Bezpieczny finał WOŚP - spotkanie z wolontariuszami - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny finał WOŚP - spotkanie z wolontariuszami

Data publikacji 10.01.2020

Już po raz dwudziesty ósmy policjanci angażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą.

12 stycznia br. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze spotykają się z wolontariuszami i  udzielają rad jak  powinni dbać o swoje bezpieczeństwo.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach dobrze oświetlonych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji dzwoniąc pod nr 112 lub do dyżurnego legionowskiej komendy pod nr 22 774 27 77.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

ksp/js