Dała mu dach nad głową, odpłacił się awanturami i groźbami - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dała mu dach nad głową, odpłacił się awanturami i groźbami

Data publikacji 14.01.2020

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kierowanie gróźb karalnych w kierunku znajomej i jej syna. 36-latek został zatrzymany przez mundurowych w trakcie interwencji, którą zgłosiła kobieta. Mężczyzna był już karany za takie samo przestępstwo, zakład karny opuścił dwa lata temu.

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy interweniowali w związku z awanturą domową. Jak ustalili mundurowi zgłaszająca poznała 36-latka w październiku minionego roku. Z uwagi, iż mężczyzna nie miał gdzie mieszkać pozwolił zatrzymać mu się w swoim mieszkaniu. Szybko jednak okazało się, że 36-latek nadużywa alkoholu i wtedy staje się agresywny, wszczyna awantury i groził jej oraz jej synowi. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu gróźb karalnych. Decyzją prokuratury 36-latek trafił pod policyjny dozór, ma również orzeczony zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

podkom. Justyna Stopińska/mb