Płacił cudzą kartą - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Płacił cudzą kartą

Data publikacji 11.02.2020

Kryminalni zatrzymali 42-latka, który przy użyciu skradzionej karty bankomatowej dokonał 10 transakcji. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kra do 10 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie minionego roku do legionowskiej komendy zgłosiła się kobieta i złożyła zawiadomienie o utracie karty bankomatowej. Ponadto powiadomiła, że ktoś dziesięciokrotnie, zbliżając kartę do terminala płatniczego bez użycia pinu dokonał zakupów w różnych placówkach handlowych. W ten sposób z konta pokrzywdzonej zniknęło prawie 300 złotych.

Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności związane z użyciem karty. Dzięki zapisom z monitoringu poznali wizerunek osoby, która posługiwała się kartą. W toku dalszych działań operacyjnych ustali personalia podejrzanego mężczyzny. Stróże prawa stale sprawdzali miejsca, w których mógł zamieszkiwać 42-latka, jednak ten ukrywała się.

W minionym tygodniu ich starania w ujęciu podejrzanego przyniosły zamierzony efekt. 42-latek został zatrzymany i przewieziony do legionowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem na konto bankowe grozi mu do 10 lat więzienia.

podkom. Justyna Stopińska