Zamiast do izby wytrzeźwień trafiła do policyjnego aresztu - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast do izby wytrzeźwień trafiła do policyjnego aresztu

Data publikacji 11.02.2020

Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 43-letnią kobietę, która podczas interwencji znieważyła i naruszyła ich nietykalność cielesną. Mieszkanka powiatu legionowskiego nie przyznała się do przedstawionych jej przez śledczych zarzutów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności

Do dyżurnego wypłynęło zgłoszenie o nieporozumieniu rodzinnym miedzy małżonkami. Na miejsce skierowany został partol Policji. Mundurowi zastali zgłaszającego oraz jego 43-letnią żonę. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu, zachowywała się  agresywnie  i wulgarnie. Stróże prawa podjęli decyzję o przewiezieniu kobiety do izby wytrzeźwień.

W momencie kiedy mundurowi prowadzili kobietę do radiowozu była agresywna, kopała ich oraz obrażała słowami wulgarnymi. W związku z popełnionym przestępstwem, 43-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety ponad dwa promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu mieszkanka powiatu legionowskiego usłyszała zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. 43-latka nie przyznała się do popełnionych przestępstw. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

podkom. Justyna Stopińska