Aktualności

LEGIONOWSCY POLICJANCI SPRAWDZAJĄ CZY MIESZKAŃCY STOSUJĄ SIĘ DO ZALECEŃ KWARANTANNY

Data publikacji 20.03.2020

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu legionowskiego wspierają służby sanitarne w walce z koronawirusem. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. W związku z tym, że objęto ścisłym nadzorem osoby, które mogą być zarażone, policjanci wyposażeni są w pakiety ochronne, których używają w razie konieczności.

Policjanci na bieżąco otrzymują informacje dotyczące osób podlegających kwarantannie domowej. Umundurowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz podległych komisariatów, wyposażeni w środki ochrony osobistej, każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Policjanci sprawdzą również czy osoby przestrzegają zasad bezpieczeństwa, i czy potrzebują pomocy lub wsparcia.

Mundurowi dokonują sprawdzeń miejsc kwarantanny, głównie telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. Mundurowi wyposażeni są w środki ochrony sanitarnej, aby w razie konieczności ich użyć. W każdym przypadku, gdy zajdzie potrzeba bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną policjanci będą postępować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych.

Sprawdzenia miejsc, w których przebywają osoby objęte kwarantanną przebiega bez zastrzeże. Mieszkańcy powiatu legionowskiego stosują się do poleceń i wytycznych służb sanitarnych w zakresie obowiązkowej kwarantanny.

Przypominamy, że osoby które nie stosują się do przymusowej kwarantanny, mogą zostać ukarane przez inspekcję sanitarną grzywną w kwocie do 5 tys. zł.

Pamiętajmy o zachowanie spokoju i wzajemnym wsparciu. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko zarażenia.

info kgp/ksp/js