#Zostańwdomu - pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

#Zostańwdomu - pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo

Data publikacji 20.03.2020

Legionowscy policjanci przypominaj, że zamknięcie placówek oświatowych miało na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zaleceniem dla dzieci oraz młodzieży jest przede wszystkim unikanie skupisk ludzi. Apelujemy do rodziców, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby wytyczne te były respektowane.

W związku z zamknięciem placówek oświatowych, dzieci oraz młodzież, zgodnie z zaleceniami powinni unikać większych skupisk ludzi, w tym również ograniczyć spotkania w większym gronie.

Nie wszyscy jednak młodzi ludzie respektują taki stan rzeczy. Dlatego też apelujemy rodziców i opiekunów, aby uszanowali zalecenia związane z nieprzebywaniem w rejonie większych skupisk ludzi, tłumaczyli dzieciom, że wytyczne są stworzone wyłącznie dla ich bezpieczeństwa.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu legionowskiego, aby do minimum ograniczyli wyjścia z domów i  unikali skupisk ludzi, takich jak: place zabaw, parki czy okolice akwenów wodnych, których w naszym powiecie nie brakuje.

Pamiętajmy! W obecnej sytuacji, hasło #zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich.