MIAŁ NARKOTYKI I KIEROWAŁ POD ICH WPŁYWEM - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

MIAŁ NARKOTYKI I KIEROWAŁ POD ICH WPŁYWEM

Data publikacji 24.03.2020

Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali kierowcę samochodu osobowego podejrzanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających. 23-latek odpowie również za posiadanie marihuany i amfetaminy. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Mundurowi z Legionowa zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Zachowanie i wygląd kierowcy wzbudziły podejrzenia policjantów, że mógł zażywać substancje zabronione. Badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny. Dodatkowo podczas z przeszukania okazało się, że mężczyzna odpowie jeszcze za jedno przestępstwo. Mundurowi w bieliźnie 23-latka ujawnili trzy torebki foliowe z zawartością marihuany i amfetaminy.  

Kierowca volkswagena został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności, utratę prawa jazdy oraz karę grzywny. Za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska