Kierując samochodem popełnili przestępstwo - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Kierując samochodem popełnili przestępstwo

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut dopuścili się przestępstwa. 31-latek odpowie za kierowanie pojazdem pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu mu uprawnień do kierowania, zaś 56-latek poniesie odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze legionowskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut popełnili przestępstwo.

Wczoraj o godzinie 18.00 w Wieliszewie mundurowi zatrzymali 56-latka, który kierował pojazdem m-ki Renault. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Drugi z mężczyzn wpadł także podczas kontroli drogowej, którą drogówka przeprowadziła w Nieporęcie po północy. Podczas sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że 31-letni kierowca toyoty wsiadł za kierownicę pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami w drodze decyzji administracyjnej.

Zgodnie z kodeksem karnym oba przestępstwa zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

podkom. Justyna Stopińska