Odpowiedzą za posiadanie marihuany - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Odpowiedzą za posiadanie marihuany

Data publikacji 19.05.2020

Dwie osoby zatrzymali policjanci z Nieporętu za posiadanie narkotyków. 30 i 20-latek mieli przy sobie marihuanę. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze w trakcie wykonywania swoich obowiązków podejmują działania mające na celu zmniejszenie przestępczości. Tym razem w ręce mundurowych z Nieporętu wpadli dwaj mężczyźni z narkotykami.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł na stacji paliw. Policjanci otrzymali zgłoszenie o aroganckim kliencie stacji. Kiedy przyjechali na miejsce zastali 30-letniego mieszkańca Radomia. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. W trakcie kontroli osobistej mundurowi przy mężczyźnie ujawnili mały słoiczek, a w nim susz roślinny.

Do drugiego zatrzymania doszło w godzinach wieczornych, w okolicy nieporęckiej plaży. Uwagę policjantów zwrócił zaparkowany pojazd, a w nim dwóch mężczyzn. Kiedy mundurowi podjęli czynność legitymowania pasażer wyraźnie był czymś zdenerwowany. Już po chwili mundurowi poznali powód niepokoju 20-latka, posiadał on przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

W obu przypadkach narkotyki zostały przebadane i zabezpieczone, zaś mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Teraz zajmie się nimi sąd.