Chciał przechytrzyć policjantów - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Chciał przechytrzyć policjantów

Data publikacji 19.05.2020

Mundurowi z Legionowa zatrzymali 37-latka poszukiwanego na podstawie trzech nakazów doprowadzenia wydanych przez sąd. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkaniec powiatu legionowskiego już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Osoby wchodzące w konflikt z prawem muszą liczyć się z konsekwencjami popełnianych czynów, ale przede wszystkim nieuchronnością kary. Zatrzymanie przez policjantów ukrywających się osób to tylko kwestia czasu.

W niedzielę przekonał się o tym 37-latek. Policjanci podczas kontroli adresu, pod którym mógł przebywać poszukiwany mężczyzna, zobaczyli go w oknie. Kiedy zapukali do drzwi mieszkania nikt nie reagował.

Mundurowi, mając pewność, że 37-latek jest w mieszkaniu, poprosili o pomoc straż pożarną. Strażacy rozstawili drabinę, zaś jeden z policjantów wspiął się po niej i wszedł przez otwarte okno do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze. Poszukiwany mężczyzna wiedział, już że nie uniknie kary i oddał się w ręce mundurowych.

Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

podkom. Justyna Stopińska/ea