Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 28.07.2020

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 46-letni mężczyzna, który został ujęty przez małżeństwo, gdy zatrzymał się pod jednym ze sklepów na terenie gminy Nieporęt. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, w godzinach popołudniowych na terenie gminy Nieporęt. Małżeństwo jadące swoim autem zwróciło uwagę kierującego fiatem. Styl jazdy kierowcy, w tym zjeżdżanie na pobocze, zaniepokoił świadków. W pewnym momencie auto zatrzymało się na parkingu jednego ze sklepów. W tym czasie mężczyzna podszedł do kierowcy fiata. Gdy wyczuł od niego woń alkoholu odebrał mu kluczyki, tym samym uniemożliwiając dalszą jazdę.

Na miejsce wezwany został policyjny patrol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 46-letniego kierowcy fiata. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Teraz sprawą zajmą się policjanci z komisariatu w Nieporęcie, którzy przedstawią kierowcy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadków, dzięki takiej reakcji kolejny potencjalny zabójca drogowy został wyeliminowany.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

podkom. Justyna Stopińska