Policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 30.07.2020

Funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kierująca mercedesem kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkanka powiatu legionowskiego odpowie przed sądem.

Kilka dniu temu policjant Centralnego Biura Śledczego Policji jadąc swoim prywatnym samochodem na jednej z ulic w Legionowie zauważył mercedesa. Kierowca nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy, odbijał się od krawężników, jechał od krawędzi do krawędzi jezdni.

Kiedy samochody zatrzymały się w korku ulicznym, policjant natychmiast wybiegł ze swojego auta i podbiegł do mercedesa. Za kierownicą siedziała kobieta, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Funkcjonariusz odebrał jej kluczyki, tym samym uniemożliwiając dalszą jazdę.

O całym zajściu powiadomił dyżurnego legionowskiej komendy. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol. Badanie alkomatem wykazało, że 40-latka miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Szybka reakcja policjant nie pozwoliła na dalszą, niebezpieczną podróż nieodpowiedzialnej  kierującej. Za popełnione przestępstwo kobieta wkrótce odpowie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

podkom. Justyna Stopińska