Nietrzeźwy rowerzysta okazał się poszukiwany - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Nietrzeźwy rowerzysta okazał się poszukiwany

Data publikacji 08.09.2020

Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał ponad promila alkoholu w organizmie oraz był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego.

Wczoraj, przed godziną 13 policjanci pełniąc służbę na terenie miejscowości Michałów Reginów zauważyli rowerzystę, który najprawdopodobniej był pijany. Mundurowi natychmiast zatrzymali amatora jednośladów do kontroli drogowej. Jak się okazało rowerzysta znajdował się w stanie nietrzeźwości.  Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem 41-latka funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Ma bowiem do odbycia karę  6 miesięcy pozbawienia wolności. W tej sytuacji mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd przewieziony zostanie do jednostki penitencjarnej.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Justyna Stopińska