Areszt za usiłowanie rozboju - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Areszt za usiłowanie rozboju

Data publikacji 09.09.2020

Policjanci z Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. 35-latek najpierw poprosił jednego z pasażerów pociągu o papierosa, a chwilę później grożąc nożem zażądał pieniędzy. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenie doszło w nocy, z soboty na niedzielę. Pokrzywdzony wraz ze znajomym jechali pociągiem na trasie Warszawa - Lotnisko-Modlin. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna prosząc o papierosa. Kiedy go dostał wrócił na swoje miejsce. Po chwili jednak ponownie podszedł, ale tym razem wyciągnął nóź i grożąc pokrzywdzonemu zażądał pieniędzy. Na pomoc mężczyźnie przyszedł jego kolega i obaj obezwładnili agresywnego 35-latka. O zdarzeniu  powiadomili kierownika pociągu, który na miejsce wezwał policyjny patrol.

Mundurowi natychmiast przybyli na stację PKP Legionowo i zatrzymali agresywnego napastnika, a następnie osadzili w policyjnej celi. 35-latek usłyszał już zarzut usiłowania rozboju. Na wniosek legionowskiej prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

podkom. Justyna Stopińska