Jechał na "podwójnym gazie" - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Jechał na "podwójnym gazie"

Data publikacji 14.09.2020

2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca mercedesa, którego do kontroli drogowej zatrzymali legionowscy policjanci. 33- letni mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierowców, czy rowerzystów jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Tak też było i w tym przypadku. Wczoraj, tuż po 12:00 policjanci z Legionowa otrzymali informację, że jedną z ulic najprawdopodobniej porusza się nietrzeźwy kierowca.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli i już po krótkiej rozmowie okazało się, że jego kierowca jest nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie został poddany badaniu, które wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów na czas orzeczony przez sąd.

Policjanci apelują o rozsądek i nie wsiadanie po alkoholu za kierownicę! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

podkom. Justyna Stopińska