Policyjny dozór za przemoc i narkotyki - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Policyjny dozór za przemoc i narkotyki

Data publikacji 12.10.2020

Policjanci z Serocka zatrzymali 38-latka, który od ponad dwóch lat znęcał się nad swoją partnerką. Będąc po wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał i bił kobietę. W momencie zatrzymania mundurowi ujawnili również środki odurzające należące do mężczyzny. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór.

Dyżurny komisariatu w Serocku otrzymał zgłoszenie z prośbą o interwencję w jednym z mieszkań na terenie gminy. Według relacji zgłaszającej jej partner po raz kolejny, będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę domową. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Jak ustalili mundurowi 38-letnie mężczyzna od ponad dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. W trakcie awantur mężczyzna wyzywał kobietę oraz bił pięściami po głowie. Mundurowi zatrzymali agresora, który jak wskazało badanie alkomatem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili również środki odurzające należące do mężczyzny. Narkotester wskazał, iż jest to marihuana.

Zgromadzony przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad osoba najbliższą oraz posiadania środków odurzających. Decyzją legionowskiej prokuratury 38–latek został objęty policyjnym dozorem, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

podkom. Justyna Stopińska