Nakrętki dla 8-letniej Ani z Legionowa - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nakrętki dla 8-letniej Ani z Legionowa

Data publikacji 12.10.2020

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zaangażowali się w akcję zbierania nakrętek dla 8-letniej Ani, która od urodzenia boryka się z wieloma chorobami m.in. padaczką, czterokończynowym niedowładem oraz mózgowym porażeniem dziecięcym. Do działań mundurowych przyłączyli się również pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Wspólna inicjatywa pozwoliła na zebranie 11 worków plastikowych nakrętek.

8-letnia Ania to mieszkanka Legionowa, która od urodzenia cierpi na padaczkę, czterokończynowy niedowład oraz mózgowe porażenie dziecięce. Mimo tych przeciwności jest radosną i pełną życia dziewczynką. Rodzice Ani dokładają wszelkich możliwych starań, aby choroby, na które cierpi ich córka, były dla niej jak najmniej dokuczliwe. Jednak intensywna rehabilitacja, jakiej poddawana jest dziewczynka, jest bardzo kosztowana.

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii wspólnie z pracownikami legionowskiego PCPR bardzo mocno zaangażowali się w pomoc Ani i jej rodzicom. W zaledwie kilka tygodni w obu instytucjach zebrano 11 worków plastikowych nakrętek. Przekazane nakrętki trafią do recyklingu, a zebrane w ten sposób pieniądze wspomogą niesamowicie kosztowną rehabilitację 8-letniej Ani.

Pamiętaj - Ty też możesz pomóc! Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w walce z chorobą!

podkom. Justyna Stopińska/aw