Nietrzeźwy spowodował kolizję, chciał przekupić policjantów - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy spowodował kolizję, chciał przekupić policjantów

Data publikacji 12.10.2020

29-latek, który będąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję został zatrzymany przez funkcjonariuszy legionowskiej drogówki. Mężczyzna ubliżał i groził policjantom, żądając aby ci odstąpili od czynności służbowych. Kiedy tym nic nie osiągnął, próbował przekupić mundurowych. Obywatel Ukrainy został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policjanci wydziału ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednej z ulic w Legionowie. Kiedy przyjechali na miejsce, podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenie, od kierującego volkswagenem wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 29-latek dwa promile alkoholu. Okazał się także, że mężczyzna nie dość, że wsiadł za kierownicę po alkoholu to jeszcze bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci poinformowali nieodpowiedzialnego kierowcę, iż popełnił przestępstwo i w związku z tym zostaje zatrzymany. Wtedy 29 –latek zaczął ubliżać mundurowym, groził im oraz próbował ich przekupić obiecując 1000 złotych, jeśli ci odstąpią od czynności służbowych. Tym samym obywatel Ukrainy popełnił kolejne przestępstwa.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił 29-latkowi zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości, przekupstwa oraz znieważenia funkcjonariuszy i objął go policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska