Kierował mimo cofnięcia uprawnień - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Kierował mimo cofnięcia uprawnień

Data publikacji 14.10.2020

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citroena. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 20-latek popełnił przestępstwo. Jak się okazało mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legionowskiej drogówki w Jabłonnie zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej. Mundurowi ustalili, że 20-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od lutego 2020 roku.

Teraz mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

podkom. Justyna Stopińska