Dozór za usiłowanie rozboju - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Dozór za usiłowanie rozboju

Data publikacji 15.10.2020

Policjanci ze stołecznych oddziałów prewencji zatrzymali mężczyznę, który na jeden z ulic w Legionowie zaczepił dwoje młodych ludzi. Od pokrzywdzonego, przy użyciu siły fizycznej żądał pieniędzy, zaś jego koleżankę uderzył w twarz. Wobec 39-letniego napastnika, prokurator został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny legionowskiej zostali poinformowani o napadzie na parę młodych ludzi. Cała sytuacja przebiegła dynamicznie. Sprawca zaczął popychać i uderzać po twarzy pokrzywdzonego, żądając od niego pieniędzy. Uderzył również kobietę towarzyszącą pokrzywdzonemu. Szybka interwencja mundurowych doprowadził do zatrzymani napastnika, który po całym zajściu oddalił się do pobliskiego sklepu.

39-latek trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi powiatu legionowskiego zarzutów usiłowania rozboju, znieważanie i naruszenia nietykalności cielesnej. Mężczyzna trafił pod policyjny dozór połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za te przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska