Świadek ujął nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Świadek ujął nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 16.10.2020

Po raz kolejny dzięki obywatelskiej postawie świadka nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Mężczyzna wyczuł woń alkoholu od kierowcy peugeota, kiedy ten zatrzymał się aby zapytać o drogę. Za kierownicą peugeota siedział 46-latek mający ponad dwa promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj chwilę po godzinie 8 przypadkowy świadek ujął nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wyczuł woń alkoholu od kierującego peugeotem, kiedy ten zatrzymał się aby zapytać o drogę. Świadek mając podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy odebrał mu kluczyki i powiadomił Policję.

Przybyli na miejsce mundurowi z Serocka poddali 46-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego badaniu trzeźwości. Kierujący miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny kierowca poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości.

Dzięki obywatelskiej postawie świadka kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Takie dzialanie może uratować czyjeś życie.

Policjanci przypominają!

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata. Jeżeli sprawca był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo ponownie kierował pod wpływem alkoholu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Taki kierowca musi spodziewać się dużo wyższej kary finansowej od 10 tys. zł, a nawet liczyć się  z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.