Kradli rowery w okolicach dworców kolejowych - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli rowery w okolicach dworców kolejowych

Data publikacji 26.11.2020

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez kryminalnych z Legionowa. Policjanci udowodnili im kradzież kilkunastu rowerów na terenie powiatu legionowskiego. Mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw i jak wyjaśnili, skradzione jednoślady sprzedali przypadkowym osobom. Teraz mieszkańcami powiatu nowodworskiego zajmie się sąd. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy na terenie powiatu legionowskiego doszło do kilkunastu kradzieży rowerów. Jednoślady ginęły głównie ze stojaków w okolicach dworców kolejowych. Sprawcy dokonywali kradzieży jednośladów przecinając linki zabezpieczające, bądź wykorzystywali to, że właściciel roweru pozostawiali je bez żadnych zabezpieczeń.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali miejsca, w których doszło do kradzieży. Zabezpieczyli monitoring, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zaistniałych przestępstw oraz ewentualnych sprawców. Wytężona praca operacyjna przyniosła pożądany efekt w  minionym tygodniu, kiedy to kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego.

20 i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił  udowodnić mężczyznom zabór piętnastu rowerów. Usłyszeli oni zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. 23-altek za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy.

Policjanci przypominają!

Przy zakupie roweru pamiętajmy także, że rower kupowany z tzw. drugiej ręki, po okazyjnej cenie może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem, można sprawdzić legalność pochodzenia jednośladu. Posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem, za które, w zależności od okoliczności, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

podkom. Justyna Stopińska