Wrócili na miejsce dwie godziny po kradzieży - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrócili na miejsce dwie godziny po kradzieży

Data publikacji 14.12.2020

Policjanci w piątek zatrzymali 34-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę ujętych przez ochronę sklepu. Jak wynikało z relacji pracowników drogerii, para dwie godziny wcześniej dokonała zaboru czterech flakonów perfum o łącznej wartości blisko 1200 złotych. Mieszkańcy powiatu legionowskiego za kradzież odpowiedzą w warunkach recydywy.

Mundurowi udali się do jednej z placówek handlowych na terenie Legionowa, gdzie doszło do kradzieży. Jak ustalili policjanci, obsługa sklepu ujęła parę podejrzaną o kradzież perfum. Z relacji zgłaszających wynikało, iż 34-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna dwie godziny wcześniej wyszli z drogerii z czterema flakonami perfum nie płacąc za nie. Kiedy ponownie pojawili się w sklepie, natychmiast zostali ujęci przez pracowników sklepu. Skradzione perfumy wyceniono na blisko 1200 złotych.

Mieszkańcy powiatu legionowskiego zostali zatrzymani przez mundurowych i przewiezieni do komisariatu. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży. Para za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.

podkom. Justyna Stopińska