27.05.2015
Od 10:00 w Komendzie Stołecznej Policji uruchomiona zostanie specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu 22 60-38-038 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego w Warszawie w związku z dzisiejszym meczem Dnipro Dniepropietrowsk i FC Sevilla rozgrywanym na Stadionie Narodowym.
26.05.2015
Jednoślad, który padł łupem złodzieja na legionowskim Bukowcu został odzyskany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Na rowerze jechał 23-letni mieszkaniec Legionowa. Śledczy będą teraz wyjaśniać, w jaki sposób rower znalazł się w rękach mężczyzny.
25.05.2015
Policjantka z komendy w Legionowie przeprowadziła w Przedszkolu miejskim nr 1 w Legionowie spotkanie profilaktyczne, którego tematem było „Bezpieczeństwo w domu, na ulicy i placu zabaw". Policjantka przypomniała najmłodszym uczniom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznej zabawie na placu zabaw oraz wzmożonej ostrożności w kontakcie z osobą obcą.
24.05.2015
Ciepłe wiosenne dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad. Wiosna to jeszcze nie pora na kąpiele i wodną rekreację. Najbardziej niebezpieczne są dzikie zbiorniki wodne i tam właśnie należy zachować szczególną ostrożność. Dzieci i młodzież czasami wcześniej i bez wiedzy rodziców rozpoczynają „sezon” nad wodą. Policyjne przestrogi są skierowane głównie do nich.
23.05.2015
Policjanci z Serocka i legionowskiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę samochodów mimo cofnięcia im uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 27-letni Tomasz G. i 31-letni Daniel B. odpowiedzą za przestępstwo według nowego przepisu karnego art. 180a KK, za co może im grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
22.05.2015
Kryminalni z Legionowa zatrzymali 41-letniego Marka O. podejrzanego o kradzież pieniędzy w kwocie 1300 zł. Mężczyzna remontował mieszkanie pokrzywdzonej kiedy ta zorientowała się, że skradziono jej odłożone pieniądze. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w okresie recydywy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
21.05.2015
Od poniedziałku obowiązują nowe przepisy drogowe, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy w Serocku dwa razy zatrzymali prawa jazdy kierującym za przekroczenie dozwolonej prędkości.
20.05.2015
Policjanci z Jabłonny ujawnili i zabezpieczyli przy 36-letnim mężczyźnie zbitą ważącą 18 gramów kulę marihuany. Marcin E. został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
19.05.2015
Policjanci z Komisariatu Policji w Serocku odzyskali skradzionego poloneza atu. Ustalili też osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży- 46-letniego Radosława O. Mężczyzna usłyszał zarzut. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje do 5 lat więzienia. Auto wróciło już do właściciela.
18.05.2015
Policjanci z Legionowa zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego Damiana J., który w samochodzie posiadał 205 paczek papierosów oraz kilogram tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna popełnił też szereg wykroczeń drogowych, za które odpowie przed sądem. Za nielegalny towar 25-latek usłyszał zarzut wykroczenia z przepisów karno-skarbowych.
<<
<
1
>>