28.11.2015
Mieszkańcy gminy Nieporęt mieli wczoraj możliwość, podczas debaty społecznej, podzielenia się z policjantami swoimi sugestiami, wnioskami i opiniami na temat ich pracy oraz na temat poczucia bezpieczeństwa. Na pytania mieszkańców, radnych i sołtysów, którzy przybyli na debatę, odpowiadali Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion, Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Mazur oraz Komendant Komisariatu w Nieporęcie podinsp. Marek Kur.
26.11.2015
Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Artur O. w markecie chciał zabrać butelkę wódki. Gdy zaczął interweniować pracownik ochrony został uderzony. 19–latek trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
25.11.2015
Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
23.11.2015
Policjanci organizują kolejną gminną Debatę Społeczną z cyklu zaplanowanych w tym roku spotkań ze społeczeństwem. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 listopada 2015 roku w godzinach 17.00-19.00 w Urzędzie Gminy w Nieporęcie Pl. Wolności 1. Komendant Powiatowy Policji w Legionowie, Komendant Komisariatu Policji w Nieporęcie i Wójt Gminy Nieporęt, zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do aktywnego udziału w Debacie Społecznej, której przewodnim tematem będą występujące zagrożenia lokalne i poczucie bezpieczeństwa obywateli.
23.11.2015
„Dzień Służby Cywilnej” w Policji obchodzony jest od 7 lat. Od 2000 roku obchodzony jest corocznie 11 listopada. Uroczyste obchody tego dnia w legionowskiej Komendzie odbyły się 20 listopada. Komendant Powiatowy inspektor Waldemar Perdion podziękował pracownikom Komendy za rzetelną pracę i zaangażowanie w realizacji codzienny zadań.
20.11.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
18.11.2015
Legionowscy kryminalni dokonali zatrzymania kolejnej osoby, która odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających. Osobą tą okazał się 25-letni mężczyzna. Funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
18.11.2015
Starszy sierżant Adam Czupryna i sierżant Artur Bukowski dzięki szybko podjętym działaniom uratowali życie 46-letniemu mężczyźnie. Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zostali powiadomieni o mężczyźnie, który leżał na chodniku w Jabłonnie. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i podjęli czynności ratownicze. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego prowadzili resuscytację, która przywróciła funkcje życiowe mężczyzny.
17.11.2015
Dzisiaj w Białej Sali Pałacu Mostowskich po raz siódmy pracownicy korpusu służby cywilnej obchodzili swoje święto. Z tej okazji Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski oraz Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Michał Domaradzki nagrodzili 99 pracowników cywilnych garnizonu stołecznego.
13.11.2015
Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej wspólnie z legionowskimi policjantami przeprowadzili kontrolę jednego ze sklepów w Legionowie w zakresie ujawnienia dopalaczy. W trakcie czynności stwierdzono, że w kontrolowanym obiekcie znajdował się wprowadzany do obrotu produkt, co do którego zachodzi podejrzenie, że jest środkiem zabronionym. Ujawniono i zabezpieczono 34 sztuki torebek foliowych z suszem roślinnym koloru zielonego. Towar zostanie poddany szczegółowym badaniom.
<<
<
1
>>