18.09.2014
Policjanci nie próżnują. Kolejny zatrzymany za narkotyki wpadł w ich ręce. Mundurowi z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali 24-letniego Adama T. Przy mężczyznie znaleźli metalowe pudełko, w którym była marihuana. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
18.09.2014
W ostatnim czasie w legionowskiej komendzie policjanci odnotowali przypadki kradzieży telefonów komórkowych w autobusach. Zatłoczone miejsca to wspaniałe warunki do działania dla kieszonkowców. Spośród otaczających osób wybierają swoją ofiarę i przyglądają jej się przez pewien czas. Obserwują gdzie chowa portfel, telefon a następnie podchodzą blisko i przypadkowo dotykają, sprawdzając czy będzie reagować w sytuacji opróżniania kieszeni. Ich zadanie jest ułatwione, gdy osoba ma na sobie kurtkę czy płaszcz. Wówczas bardzo trudno jest wyczuć moment opróżniania kieszeni. Nie dajmy się okraść złodziejowi.
17.09.2014
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nieporęcie oraz policjantka z Komisariatu Rzecznego przeprowadzili spotkanie z dziećmi w Szkole Podstawowej w Nieporęcie. Celem tych zajęć była przede wszystkim rozmowa na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W sumie w pogadance z funkcjonariuszami uczestniczyło 65 uczniów klas I.
17.09.2014
Z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zwrócili się do prokuratora policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego legionowskiej komendy w stosunku do mężczyzny, który znęcał się nad własnymi rodzicami. 49-letni Piotr W. nie dość, że był na utrzymaniu rodziców to bił, groził, wyzywał ojca i matkę. Został zatrzymany przez policjantów podczas interwencji. Wczoraj na 2 miesiące trafił do aresztu śledczego.
17.09.2014
Od 1 sierpnia br. w Komendzie Stołecznej Policji działa zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. Zespół zajmuje się przeciwdziałaniem agresji m. in. poprzez eliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.
16.09.2014
Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali 22-letniego Wiesława W. Mężczyzna został zatrzymany kiedy kierował ciągnikiem rolniczym. Badanie trzeźwości u niego wykazało 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania. Jakby tego było mało 22-latek próbował przekupić policjantów obiecując im 700 zł. Za próbę przekupstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
15.09.2014
Zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem samochodu przedstawili Jarosławowi M., śledczy z Legionowa. 37-letniego mężczyznę zauważył właściciel posesji, przed którą stał zaparkowany mercedes i powiadomił policjantów. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali Jarosława M. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
15.09.2014
Poszukiwany 7 listami gończymi oraz 3 zarządzeniami ustalenia miejsca pobytu 27-letni Radosław R. wpadł w ręce legionowskich kryminalnych. Mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu swojej znajomej. Tam policjanci znaleźli narkotyki: marihuanę i mefedron. Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odpokutuje za swoje czyny.
11.09.2014
Wielu tragicznych skutków zdarzeń drogowych można byłoby uniknąć gdyby kierujący i pasażerowie w chwili wypadku mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone były w fotelikach. Wczorajsze działania policjantów z legionowskiej drogówki potwierdziły, że nadal lekceważymy ten element bezpieczeństwa.
11.09.2014
Jednoślad, który padł łupem złodzieja w warszawskim Śródmieściu w 2013 roku został odzyskany przez policjantów zespołu patrolowo-interwencyjnego z Legionowa. Na rowerze jechał 25-letni mieszkaniec Legionowa. Śledczy będą teraz wyjaśniać, w jaki sposób rower znalazł się w rękach mężczyzny.
<<
<
1
>>