04.09.2015
Pierwsze miesiące roku szkolnego, przy sprzyjającej pogodzie, to czas wzmożonego ruchu rowerzystów, również tych najmłodszych. Niestety, jest to grupa użytkowników dróg zagrożona udziałem w wielu niebezpiecznych zdarzeniach. Legionowscy policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów.
03.09.2015
Przed nami nowy rok szkolny. Funkcjonariusze komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie przypominają, że to najlepszy czas aby nauczyć się pływać lub doszlifować zdobyte wcześniej umiejętności pływackie. Pływanie powinno być dla tak naturalne i przyjemne jak chodzenie czy mówienie! Dlatego też, wykorzystajmy czas nauki w szkole również na naukę pływania! Pomoże Wam w tym książeczka Kapitana Wyderki: „Pływaj z Kapitanem Wyderką”.
02.09.2015
Zdecydowana większość nastolatków (86,2 proc.) korzysta z Internetu codziennie. Ponad połowa przyznaje, że ich rodzice nie interesują się tym, co dzieci robią w sieci. Nie ma wątpliwości, że surfowanie w Internecie posiada wiele zalet, ale także zagrożeń. Jak ustrzec przed nimi nasze pociechy?
01.09.2015
Dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym policjanci z powiatu legionowskiego prowadzić będą działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Patrole spotkać będzie można pod szkołami. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na edukację najmłodszych uczniów aby Ci wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.
31.08.2015
Powodzeniem zakończyły się ostatnie działania policyjne skierowane przeciwko włamywaczom i złodziejom. Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie wspólnie ze swoimi kolegami z Komendy Stołecznej Policji wyjaśnili okoliczności kradzieży z włamaniem, które miało miejsce dwa tygodnie temu w gminie Nieporęt. Michał Ł. oraz Sylwia G. podejrzani są o kradzież z włamaniem do domu. Dodatkowo mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki. Teraz podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
29.08.2015
Kierowca wracający z wakacji zatrzymał się w niedozwolonym miejscu, na pasie awaryjnym trasy ekspresowej. Włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu, jadącemu prawym pasem ruchu w wyniku czego doprowadził do zderzania z tym pojazdem. Dziecko przewożone w nieprawidłowo przymocowanym foteliku w wyniku zderzenia pojazdów wypadło z samochodu. Jego stan jest krytyczny.
28.08.2015
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Serocku ustalili, kto ukradł żeliwne wanny i grzejniki z jednego z kompleksów wypoczynkowych na terenie gminy Serock. Czynności policjantów doprowadziły do odzyskania prawie wszystkich skradzionych przedmiotów. 42-letni Jacek B. usłyszał 9 zarzutów kradzieży z włamaniem. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat więzienia.
27.08.2015
Ostatnie dni wakacji to czas wzmożonych zakupów. Podczas gorączkowego poszukiwania przedmiotów do szkoły, czy przymierzania ubrań dzieciom możemy łatwo paść ofiarą kieszonkowców. Legionowscy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu portfeli, telefonów i innych wartościowych przedmiotów.
26.08.2015
Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 18 lipca br. ok. godz. 16.55 w Legionowie na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Siwińskiego. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn i faktycznego przebiegu kolizji proszone są o kontakt z Wydziałem Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
26.08.2015
Początek roku szkolnego to czas nowych obowiązków dla rodziców i dzieci. Jest to również okres różnego rodzaju zagrożeń. Od przygotowania najmłodszych do odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach w dużej mierze zależy ich bezpieczeństwo. Legionowscy policjanci podpowiadają, o czym trzeba przypomnieć dzieciom, aby pierwsze dni w szkole były dla nich bezpieczne.
<<
<
1
>>