20.08.2014
Znaczny spadek stwierdzonych przestępstw kryminalnych (o 3 tysiące zdarzeń) to najnowsze dane podsumowujące stan bezpieczeństwa na terenie działania Komendy Stołecznej Policji. W okresie od stycznia do lipca bieżącego roku w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2013 odnotowano mniej kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbojów, bójek i przypadków niszczenia mienia. Warszawa w przeważającej opinii samych mieszkańców jest miastem bezpiecznym.
19.08.2014
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem do lat 10. Pomimo tak wysokich sankcji karnych, przestępcy nie rezygnują z dostania się do naszych mieszkań i domów, w których zgromadziliśmy dorobek naszego życia. To wszystko stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Zastanów się, czy zrobiłeś wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania do Twojego mieszkania. Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszej własności, jeżeli sami nie będziemy o nią dbali.
18.08.2014
Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież płyt z grami komputerowymi. 30-letni Andrzej C. przyznał się do kradzieży. Za to co zrobił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
18.08.2014
Sierpniowy weekend za nami. Na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci byli wzywani do 9 kolizji. Nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym zarówno na kierujących pojazdami jak i na pieszych i rowerzystów. Także nietrzeźwi nie pozwolili o sobie zapomnieć. Funkcjonariusze zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Trwają wakacje i na ulicach jest zauważalna mniejsza ilość uczestników ruchu drogowego, jednak to nie zwalnia nas z myślenia i odpowiedzialności za kierownicą czy w czasie odpoczynku.
14.08.2014
To już drugi przypadek znęcania się nad rodziną odnotowany w ostatnim czasie przez legionowskich policjantów. Artur B. usłyszał wczoraj zarzut znęcania się nad żoną i dwojgiem dzieci. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Policja apeluje Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę. Nie czekaj, powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda.
14.08.2014
Dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie spędzające wakacje w miejscu zamieszkania odwiedziły Komisariat Policji w Nieporęcie. Mili goście dowiedzieli się, co może stwarzać zagrożenie dla ich codziennego bezpieczeństwa i jak bezpiecznie spędzić wakacje zwłaszcza nad wodą. Dodatkowo dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej i obejrzały sprzęt będący na wyposażeniu Policji.
13.08.2014
Legionowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od miesięcy znęcał się psychicznie nad swoją małżonką. Kobieta postanowiła przerwać milczenie i o tym, czego doświadczyła od męża opowiedzieć policjantom. Za to przestępstwo 45-letniemu Sławomirowi G. grozi do 5 lat więzienia.
12.08.2014
Realizując założenia Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020, którego głównym celem jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zmniejszenie skali tego zjawiska w Polsce Komenda Powiatowa Policji w Legionowie udostępnia listę instytucji rządowych, samorządowych oraz podmiotów i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie działającym na terenie województwa mazowieckiego.
12.08.2014
Policjanci wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy udali się na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem 25-letniego mężczyzny, który w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję. Adrian R. niezapanował nad kierowanym rowerem zjechał na pobocze gdzie uderzył w zaparkowaną koparko-ładowarkę. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.
12.08.2014
W ręce legionowskich wywiadowców wpadli 41-letnia Małgorzata G. i 30-letni Mariusz M. W trakcie kontroli drogowej policjanci ujawnili przy kontrolowanych środki odurzające. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
<<
<
1
>>