19.12.2014
Nowy oznakowany radiowóz marki opel astra trafił do legionowskich policjantów. Pojazd został zakupiony ze środków z budżetu państwa przekazanych przez Komendę Główną Policji przy współfinansowaniu Urzędu Miasta w Legionowie. Wczoraj przed miejskim ratuszem uroczyście poświęcono pojazd i przekazano kluczyki policjantom.
19.12.2014
Wczoraj w naszej komendzie odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe. To była jedyna w swoim rodzaju okazja do zebrania się w tak znamienitym gronie, złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem w pracy z okazji tych wyjątkowych i magicznych świąt. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście na czele z I Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji insp. Robertem Szydło oraz przedstawicielami władz samorządowych, Wojska, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej.
19.12.2014
Ujawnienie i zabezpieczenie na targowisku miejskim 210 paczek wyrobów tytoniowych pochodzących z nielegalnego źródła to wynik działań legionowskich policjantów zespołu patrolowo-interwencyjnego. Zatrzymany 23-letni Michał D., który posiadał ten nielegalny towar, odpowie przed sądem za wykroczenie karno-skarbowe.
18.12.2014
Na wniosek policjantów Prokuratura Rejonowa w Legionowie zdecydowała o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 38–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego raz w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Dodatkowo 38-latek opuści dotychczasowe miejsce zamieszkania.
17.12.2014
Zaledwie w ciągu kilku godzin policjanci z Nieporętu i Wieliszewa zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 33-letni Mariusz O. i 45-letni Andrzej G. ukrywali się przed organami ścigania w Warszawie. Mężczyźni wkrótce zostaną osadzeni w zakładzie karnym, gdzie spędzą najbliższe miesiące.
16.12.2014
Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 39-letniego Sławomira B. Wcześniej to dwóch przejeżdżających kierowców udaremniło dalszą jazdę mężczyźnie i przekazało go Policji. 39-latek w Zegrzu na ul. Warszawskiej kierował toyotą mając 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo 39-latek popełnił kolejne przestępstwo nie stosując się do wyroku sądu. Nie przejął się faktem, że sąd w 2011 roku orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów na 5 lat.
15.12.2014
Legionowscy policjanci przeprowadzili spotkanie zorganizowane przez Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Mowa była o bezpieczeństwie seniorów w ruchu drogowym, oszustwach popełnianych metoda „na krewniaka” i „na policjanta”. Uczestnicy dowiedzieli się też jak chronić swój majątek.
15.12.2014
Policjanci z legionowskiego zespołu wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 25-letniego Adriana O., podejrzanego o uszkodzenie trzech samochodów osobowych i kradzież z włamaniem do przyczepy kempingowej przy ul Sobieskiego. Wszystko dlatego, że jak przyznał pokłócił się z dziewczyną. Właściciele uszkodzonych samochodów straty wycenili na 2400 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
11.12.2014
Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda” skierowaną do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji rzecznych, ratowników oraz rodziców, stanowiącą zestaw podstawowych zasad bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych.
11.12.2014
Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez prezentów. Coraz więcej osób korzysta z wygodnej formy kupowania ich w sieci. W Internecie nie ma kolejek i godzin spędzonych na chodzeniu między półkami. Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Aby nie zostać oszukanym, legionowscy policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa i apelują o rozsądek podczas takich zakupów.
<<
<
1
>>