25.04.2015
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego rusza projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu.
23.04.2015
Policjanci z Jabłonny zatrzymali 24-letniego Pawła K. jako podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna w sklepie zamienił metkę z towaru tańszego na droższy. 24-latka namierzyła ochrona marketu. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
23.04.2015
Dwaj bracia trafili do legionowskiego aresztu. Mężczyzn zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie. 33-letni Kamil P. i 36-letni Rafał P. za swoje czyny usłyszeli zarzuty. Decyzją miejscowej prokuratury zostali oddani pod dozór Policji. Sprawa wkrótce trafi do sądu.
22.04.2015
Kryminalni z Legionowa zatrzymali 22-letniego Andrzeja K. i 31-letniego Piotra M. Mężczyźni podejrzani są o kradzież stalowych belek o wartości prawie 5,5 tysiąca złotych. Obaj za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem. Policjanci odzyskali skradzione mienie.
21.04.2015
30-latkę zatrzymali funkcjonariusze referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej Komendy. W garażu, który wynajęła Olga O. policjanci ujawnili 5100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty skarbu państwa zostały wycenione na ponad 100 tysięcy złotych. Kobieta już została przesłuchana na okoliczność przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego za co kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny, albo karę pozbawienia wolności do lat 3.
20.04.2015
Wielokrotnie informowaliśmy o różnych niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Doświadczyły tego osoby, które wpłaciły pieniądze i mimo upływu kilku tygodni nie otrzymały zamówionego towaru, a także nie udało im się nawiązać kontaktu ze sprzedającym. Przeczytaj poniższe rady policjantów.
19.04.2015
W dniach 23-24 czerwca 2015 roku w ramach programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jubileuszowy X Ogólnopolski Przystanek PaT. To największe w kraju ogólnopolskie spotkanie młodych, podczas którego młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak wolność od przemocy i uzależnień, tolerancja i kultura relacji międzyludzkich. Zapraszamy do udziału w przystanku.
18.04.2015
W naszej komendzie gościliśmy dzieci z przedszkola specjalnego w Legionowie. Nie lada atrakcją było dla naszych gości zwiedzanie komendy, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. Dla dzieci było to niezapomniane przeżycie i możliwość zapoznania się z pracą policjantów.
17.04.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali 24-letniego Adama W. Mężczyzna od zeszłego roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwo kradzieży. Sąd Rejonowy w Gliwicach wydał za mężczyzną list gończy. Gliwicka prokuratura również poszukiwała 24-latka wydając zarządzenie o ustalenie jego miejsca pobytu.
16.04.2015
Dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie mężczyzny zatrzymali policjanci z Wieliszewa. Do zdarzenia doszło tydzień temu w Michałowie-Reginowie. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego uderzając go drewnianym kijem oraz pięścią po całym ciele. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych Maciej K. i Krzysztof W. trafili w ich ręce krótko po zdarzeniu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za to przestępstwo może im grozić kara do 3 lat więzienia.
<<
<
1
>>