01.09.2014
Poszukujemy świadków wypadku, do którego doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia tego roku w miejscowości Boża Wola na ul. Dębowej w okolicy torów kolejowych. Ok. godz. 5.30 w tym miejscu został znaleziony ranny mężczyzna. Policjanci ustalili, że jest to 42-letni mieszkaniec gminy Jabłonna, który prawdopodobnie uczestniczył w wypadku komunikacyjnym.
01.09.2014
Początek roku szkolnego to czas nowych obowiązków dla rodziców i dzieci. Jest to również okres różnego rodzaju zagrożeń. Od przygotowania najmłodszych do odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach w dużej mierze zależy ich bezpieczeństwo. Legionowscy policjanci podpowiadają, o czym trzeba przypomnieć dzieciom, aby pierwsze dni w szkole były dla nich bezpieczne.
01.09.2014
Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny. Policjanci w związku z tym prowadzić będą działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególną uwagę zwrócą na edukację najmłodszych uczniów aby wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.
01.09.2014
Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów z Serocka. 62-letni Józef G. i 59-letni Marek A. podejrzewani są o kradzież mienia o wartości prawie 3 tysięcy złotych, do której doszło w czerwcu tego roku w Jachrance. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
01.09.2014
31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
29.08.2014
Imprezy sportowe zagoszczą na warszawskiej Pradze – w sobotę, 30 sierpnia, rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej a w niedzielę, 31 sierpnia, pobiegną maratończycy. W tych dniach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego. W Komendzie Stołecznej Policji w sobotę 30 sierpnia od godziny 13.00 funkcjonować będzie specjalna infolinia.
29.08.2014
Policjanci Referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy wczoraj na terenie targowiska miejskiego w Legionowie przeprowadzili wspólne działania z pracownikami Urzędu Skarbowego. Podczas działań „Weź paragon” ujawniono sprzedających bez zezwolenia na działalność oraz ewidencji sprzedaży. W efekcie kontroli zastosowano postępowanie mandatowe oraz pouczenia. Dodatkowo zabezpieczono 100 paczek papierosów pochodzących najprawdopodobniej z przemytu bez polskich znaków akcyzy.
29.08.2014
Przed nami ostatni weekend wakacji,a więc koniec urlopu i powrót do domu. To jak będzie przebiegała podróż i czy bezpiecznie dotrzemy do domu w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego też zaplanujmy sobie wcześniej trasę, przeznaczmy odpowiednią ilość czasu, bo przecież nie tylko my będziemy wracać z wakacji. Zadbajmy o stan techniczny pojazdu i stosujmy się do przepisów ruchu drogowego.
28.08.2014
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
28.08.2014
W ręce policjantów z komisariatu w Jabłonnie wpadł Mariusz B. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. W trakcie kontroli ujawnili przy mężczyźnie paczkę papierosów, w której były środki odurzające. Przypominamy posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
<<
<
1
>>