28.03.2015
Wczoraj w naszej komendzie odbyło się przedświąteczne spotkanie wielkanocne. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście na czele z I Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji inspektorem Robertem Szydło, przedstawicielami władz samorządowych, Centrum Szkolenia Policji, Wojska, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, więziennictwa, duchowieństwa oraz kombatantów.
28.03.2015
W związku z organizacją 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego 29 marca 2015 roku część warszawskich ulic będzie niedostępna dla ruchu kołowego.W trosce o Państwa komfort prosimy o zapoznanie się z trasą biegu w celu uniknięcia problemów w poruszaniu się samochodem i komunikacją miejską w dniu maratonu.
27.03.2015
Legionowscy policjanci ujawnili wczoraj dwie osoby, które spowodowały kolizje w ruchu drogowym. 56-letni Leszek B. kierujący volkswagenem miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu natomiast pieszy Andrzej B. 2,2 promila alkoholu. Policjanci przypominają za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
27.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
26.03.2015
Wczoraj podczas debaty społecznej mieszkańcy powiatu legionowskiego mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa publicznego. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a gośćmi specjalnymi byli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. kontaktów z samorządem terytorialnym i organizacjami społecznymi generał Władysław Padło, Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki oraz Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion. Gospodarzem spotkania byli prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz Starosta Legionowski Jan Grabiec.
25.03.2015
Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec podejrzanego o rozbój 34-letniego Sebastiana L., którego zatrzymali policjanci prewencji z Legionowa. W jednym z salonów gier na terenie miasta mężczyzna prawdopodobnie najpierw użył przemocy wobec pracownicy, a później żądał wydania pieniędzy. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.
24.03.2015
Policjanci z Legionowa zatrzymali 28-letniego Michała S. jako podejrzanego o uporczywe nękanie 22-letniej znajomej. Pokrzywdzona opowiedziała policjantom o tym, jak mężczyzna ją śledził. Ponadto nie mogąc zrozumieć, że pokrzywdzona jest w związku z innym mężczyzną, groził mu pozbawieniem życia. Prokurator zastosował wobec 28-latka dozór Policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
23.03.2015
Władze Miasta i Powiatu zapraszają na debatę społeczną pt. "Bezpieczeństwo w Legionowie". Odbędzie się ona w najbliższą środę (25.03) o godz. 19:00 w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie. Udział w debacie wezmą Wojewoda Mazowiecki, Komendant Stołeczny Policji oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
23.03.2015
Policjanci Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie pełniący służbę na terenie Legionowa zatrzymali 31-letniego Jerzego R. Mężczyzna podejrzany jest o podżeganie do udziału w nielegalnym zbiegowisku, do którego doszło pod budynkiem legionowskiej komendy. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
23.03.2015
Policjanci z Komisariatu w Serocku ponownie zatrzymali 38-letniego Piotra S. Mężczyzna podejrzany jest o kolejne włamanie do budynku po byłym ośrodku wypoczynkowym i kradzież przewodów elektrycznych o wartości ponad tysiąc złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 38-latek do zarzucanego mu czynu przyznał się.
<<
<
1
>>