20.11.2014
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem do 10 lat. Pomimo tak wysokich sankcji karnych, przestępcy nie rezygnują z dostania się do naszych mieszkań i domów, w których jest zgromadzony dorobek naszego życia. Apelujemy zastanów się, czy zrobiłeś wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania do Twojego domu. Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszej własności, jeżeli sami nie będziemy o nią dbali.
18.11.2014
2,2 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który na ulicy Kościelnej w Skrzeszewie spowodował kolizję. Kierujący mazdą Jan S. nie dostosował prędkości do panujący warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bramę posesji, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. 49-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.
18.11.2014
Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.
15.11.2014
Legionowscy policjanci zatrzymali kolejne już osoby podejrzane o liczne kradzieże i włamania do domów. Do przestępstw dochodziło od kilku miesięcy na terenie województwa mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz powiatu legionowskiego. Siedmiu zatrzymanych mężczyzn to mieszkańcy Warszawy w wieku od 24 do 34 lat. Ich łupem padały samochody, pieniądze, biżuteria oraz sprzęt elektroniczny. Decyzją sądu wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat.
14.11.2014
Zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczone przez sąd nie stanowiły żadnej przeszkody dla dwóch kierujących, którzy dzisiejszej nocy zostali zatrzymani przez policjantów. 43-letniemu Sławomirowi P. i 19-letniemu Patrykowi B. grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
14.11.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
13.11.2014
Policjanci z Legionowa i Nieporętu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież suzuki 45-letniego Michała A. i 40-letniego Pawła W. Auto warte 40 tysięcy złotych skradziono z parkingu w Legionowie. Uciekający mężczyźni spowodowali kolizję z przejeżdżającym mercedesem i goniącym go policyjnym radiowozem. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Paweł W. trafił do aresztu na 3 miesiące. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
12.11.2014
Kilka tysięcy policjantów KSP wspieranych przez funkcjonariuszy z kraju oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczało kilkanaście zgromadzeń, manifestacji oraz imprez, które odbywały się w Warszawie z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości. Aby zadbać o bezpieczeństwo uczestników zgromadzeń oraz mieszkańców stolicy, w KSP przez cały czas dzień działał sztab operacji oraz policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu. Podczas Marszu Niepodległości odnotowano kilka incydentów. Do jednostek Policji przewieziono 276 osób, w tym 199 osób zostało zatrzymanych. Do szpitali zostało przewiezionych 51 rannych policjantów.
10.11.2014
Oświadczenie Komendanta Głównego Policji w związku z interwencją policyjną wobec posła Przemysława Wiplera.
10.11.2014
W związku z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości oraz zgromadzeniami publicznymi odbywającymi się jutro na terenie Warszawy mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem centrum miasta. Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym warszawiacy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na ternie miasta. Numer telefonu (22) 603-80-38 będzie czynny 11.11.2014 roku od godziny 8:00.
<<
<
1
>>