01.08.2014
39-letnia mieszkanka Legionowa pożyczyła od jednej z firm udzielających kredytów przeszło 2 tysiące złotych. Kiedy nie oddawała pieniędzy zgłosił się do niej mężczyzna, który postanowił wyegzekwować dług. Zagroził kobiecie pozbawieniem życia i zmusił ją do wydania dokumentu. Kiedy legionowscy kryminalni dowiedzieli się o zdarzeniu niezwłocznie zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 34-letniego Sławomira A. Wczoraj w legionowskiej prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
31.07.2014
W związku uroczystościami organizowanymi z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego informujemy, że w stolicy zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, w tym zakazy parkowania.
31.07.2014
Wczoraj drugi dzień z rzędu legionowscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Za 33-letnim Krzysztofem W., od stycznia tego roku, Sąd Rejonowy w Legionowie wydał list gończy za przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi 2 lata.
31.07.2014
1 sierpnia rusza trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.
30.07.2014
Bezchmurne, słoneczne niebo i temperatura powietrza o wartości sięgającej nawet 30°C, to jeden z czynników, mający wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Z taką pogodą mamy do czynienia w ostatnim okresie. Te, ale również i inne czynniki mają znaczny wpływ na samopoczucie oraz sprawność psychomotoryczną kierowcy.
30.07.2014
W Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa poświęcona współpracy Komendy Stołecznej Policji z Centrum Praw Kobiet. Była ona poświęcona realizacji wywodzącego się z USA nowego modelu przeciwdziałania przemocy domowej i pomocy dla jej ofiar. Podczas spotkania Prezeska Zarządu Fundacji Centrum Praw Kobiet Urszula Nowakowska oraz Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Dariusz Działo podpisali porozumienie o współpracy obu instytucji.
30.07.2014
Od połowy lipca trwały poszukiwania za 25-letnim Damianem C., za którym Sąd w Krośnie wystawił list gończy. Wczoraj policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę. 25-latek trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi przeszło 2 lata za popełnione oszustwa.
29.07.2014
Policjanci z Nieporętu zatrzymali 41-letniego Sylwiusza S, który z posesji próbowali wywieźć kostkę brukową. Jak ustalili policjanci mężczyzna już dwukrotnie dopuścił się kradzieży tych materiałów budowlanych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
29.07.2014
W ostatnich dniach policjanci powiatu legionowskiego odnotowali zwiększoną liczbę kradzieży rowerów. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc: posesji, piwnic, spod sklepu. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek” warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Policjanci stale przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku.
28.07.2014
Tragedią zakończył się wypoczynek dwóch młodych mężczyzn nad jeziorem Czos w Mrągowie. Ich ciała wyciągnęli z wody płetwonurkowie straży pożarnej. Niestety pomimo reanimacji nie udało się ich uratować. Do utonięcia doszło również w jeziorze Długim w Olsztynie. Policjanci alarmują: tylko podczas minionego weekendu woda pochłonęła 22 osoby, a od początku maja utonęło aż 227 osób. Tymczasem by wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
<<
<
1
>>