10.02.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
10.02.2016
9 lutego po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.
08.02.2016
Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zatrzymali Łukasza K., oraz Łukasza R., podejrzewanych o dokonanie kradzież z włamaniem do automatu z zabawkami, którego się dopuścili kilka dni wcześniej. Policjanci nie posiadając złożonego zawiadomienia o przestępstwie ustalili mężczyzn, którzy włamali się do urządzenia. Osobom tym za takie zachowanie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
08.02.2016
Policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP poszukują Kajetana Poznańskiego. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo, do którego doszło 3 lutego 2016 r. w Warszawie. W jednym z mieszkań przy ulicy Potockiej odnaleziono zwłoki młodej kobiety. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała list gończy za poszukiwanym.
06.02.2016
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Stołeczna policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
04.02.2016
W Urzędzie Gminy w Nieporęcie w dniu 2 lutego 2016 roku, odbyły się konsultacje społeczne z udziałem przedstawicieli gminy i mieszkańców w sprawie wprowadzenia „Mapy Zagrożeń”, gdzie znajdować się będą ogólnodostępne informacje dla mieszkańców, opracowywane przez policjantów na temat zagrożeń związanych między innymi z przestępczością oraz działania podejmowane w kwestii przeciwdziałania zagrożeniom. Było to pierwsze spotkanie na terenie powiatu legionowskiego.
04.02.2016
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
03.02.2016
Od 30 stycznia do 14 lutego w województwie mazowieckim trwać będą ferie zimowe. Policjanci powiatu legionowskiego już kilka dni wcześniej rozpoczęli działania "Bezpieczne Ferie", które polegały na zapewnieniu dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa. Wielu uczniów czas ferii spędzi w miejscach swojego zamieszkania, część jednak wyjedzie i będzie podróżować z najbliższymi. Policjanci ruchu drogowego na prośbę organizatora będą przed wyjazdem sprawdzać stan techniczny autokarów.
01.02.2016
Policjanci z Serocka w przeciągu kilku godzin zatrzymali 19-letniego Marcina J., oraz 43-letniego Mirosława M. Mężczyźni posiadali przy sobie środki odurzające. Stróże prawa przy zatrzymanych znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. O wymiarze kary dla miłośników zabronionych prawem środków zdecyduje Sąd.
31.01.2016
Internet to medium, którego dynamiczny rozwój i potencjał potrafią wykorzystać przede wszystkim młodzi ludzie. Jest nieodłącznym elementem ich życia społecznego, codziennych aktywności i rozrywki. Dziś trudno wyobrazić sobie nastolatka, który potrafiłby obejść się bez nowych technologii. O ile w 2007 roku w Polsce tylko nieco ponad połowa gospodarstw domowych z dziećmi poniżej 16 lat miała dostęp do sieci, o tyle w 2012 roku odsetek ten przekroczył już 90% (GUS, 2012). Dwie trzecie gimnazjalistów korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie, a tylko 1% używa sieci rzadziej niż raz w tygodniu (EU NET ADB, 2012). Nastolatki najczęściej korzystają z sieci we własnym pokoju (73,9%) lub w miejscu dostępnym dla wszystkich domowników (33,8%). Aż 81% młodzieży gimnazjalnej używa do tego celu własnego komputera, a 79% telefonu komórkowego.
<<
<
1
>>