06.03.2015
Od wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci legionowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pełnią wspólne patrole, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki większej liczbie mundurowych zwiększa się oddziaływanie prewencyjne, a także skuteczność reakcji na wykroczenia i przestępstwa, co przekłada się bezpośrednio na zatrzymywanie sprawców tych czynów.
05.03.2015
Kryminalni kolejny już raz zadali cios w przestępczość narkotykową na terenie naszego powiatu. Tym razem podejrzany o handel narkotykami jest 35-letni Paweł B. Mężczyzna prawdopodobnie od przeszło roku sprzedawał amfetaminę. 35-latek usłyszał zarzut udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających. Został oddany pod dozór Policji. Grozi mu do 10 lat więzienia.
04.03.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 27-letniego Marka W. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej samochodu. Na widok policjantów odrzucił torebkę z marihuaną. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
03.03.2015
Pod koniec lutego br. do komendy w Legionowie zgłosiła się 76-letnia kobieta pokrzywdzona w wypadku drogowym . Do zdarzenia doszło 29 września 2014 roku ok. godz. 17.50 na przystanku autobusowym o nazwie Siwińskiego 01 przy ul. Sobieskiego w Legionowie. Policja poszukuje świadków. Osoby mogące nam pomóc w ustaleniu okoliczności przebiegu tego zdarzenia proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
03.03.2015
Policjanci z Wieliszewa zatrzymali rodzeństwo. Sebastian P. podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu oraz czynną napaść na policjanta. Izabela P. natomiast usłyszała zarzut znieważenia policjantów, wywierania wpływu na ich czynności oraz kradzieży policyjnej radiostacji. Sąd Rejonowy na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratury zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Sebastiana P. na trzy miesiące.
02.03.2015
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2014/2015 - IV Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”.
01.03.2015
Dzisiaj w godzinach 13:00 – 14:30 na terenie Legionowa odbędzie się zorganizowany przez Stowarzyszenie Legionowscy Patrioci przemarsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym przewidywane są utrudnienia w ruchu na ulicach: Piłsudskiego, Batorego, Rondo im. Armii Krajowej. Nad bezpieczeństwem biorących udział w przemarszu czuwać będą policjanci legionowskiego wydziału ruchu drogowego.
28.02.2015
Policjantka na zaproszenie odwiedziła uczniów Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji obchodzonego miesiąca bezpiecznego Internetu. 250 uczniów dowiedziało się jak prawidłowo i bez narażania się na przykre konsekwencje korzystać z sieci.
27.02.2015
27-letni Michał K. podejrzany jest o znęcanie się nad matką oraz kradzież laptopa i akordeonu. Dodatkowo mężczyzna znieważył i groził policjantowi. 27-latek za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz dostał nakaz opuszczenia mieszkania.
27.02.2015
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion wziął udział w uroczystości na cmentarzu w Palmirach, upamiętniającej ofiary represji nazistów podczas II wojny światowej. W 75 rocznicę rozstrzelania 191 mieszkańców Legionowa oraz miejscowości należących dzisiaj do powiatu legionowskiego, komendant wraz z władzami miasta oraz powiatu złożył kwiaty oddając hołd poległym w tych tragicznych wydarzeniach.
<<
<
1
>>