22.07.2014
Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali podejrzanych za przestępstwa narkotykowe 35-letniego Krzysztofa M. oraz 39-letniego Marka P. Z samochodu kierowanego przez Krzysztofa M. zabezpieczono 122 gramy amfetaminy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Krzysztof M. został aresztowany na 2 miesiące. Marek P. trafił pod dozór Policji.
22.07.2014
Kryminalni z Legionowa namierzyli poszukiwanego listem gończym 28-letniego Pawła K. Policjanci zatrzymali mężczyznę na warszawskiej śródmieściu. Mężczyzna został skazany za grożenie i znieważenie funkcjonariusza. Teraz 28-latek trafi do aresztu, gdzie spędzi dwa miesiące.
21.07.2014
Policjanci z Nieporętu zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o podpalenie przyczepy campingowej. Zanim pojazd doszczętnie się spalił, śpiący w nim mężczyzna zdołał uciec. Pokrzywdzony wycenił straty na 2 tysiące złotych. 21-letni Sebastian J. za swój czyn trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
21.07.2014
Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież artykułów spożywczych i przemysłowych takich jak markowy alkohol, kawa, kosmetyki i baterie z jednego z legionowskich marketów. 60-letni Leszek M. przyznał się do kradzieży. Za to co zrobił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
18.07.2014
30-letni Andrzej C. został zatrzymany przez legionowskich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kradzieży elektronicznych pilników do stóp z jednej z legionowskich aptek. Podczas przeszukania w domu 30-latka znaleziono kosmetyki, które również mogą pochodzić z przestępstwa. O dalszym losie mieszkańca Legionowa zdecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
18.07.2014
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki Policji.
18.07.2014
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło we wtorek na obwodnicy Jabłonny. Samochód marki volvo jadąc od Warszawy zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z oplem i nissanem. W wyniku tej tragedii trzy osoby zginęły. Legionowska Policja w dalszym ciągu apeluje o zgłaszanie się świadków wypadku.
17.07.2014
Od początku tego roku na Mazowszu utonęły 43 osoby. Aż 9 z nich w Warszawie. Jak wynika z obserwacji Policji, na wodnej mapie Mazowsza są miejsca szczególnie niebezpieczne, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Urząd Marszałkowski w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu od 5 lat oznakowuje je czarnymi punktami. W tym roku do 90 istniejących punktów dołączy 12 nowych.
16.07.2014
Niespełna tydzień potrzebowali policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego legionowskiej komendy, aby ustalić osobę podejrzaną o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Jak wynika z materiału dowodowego 22-letni Adam K. zatelefonował pod numer legionowskiego sądu i poinformował o podłożonym tam ładunku wybuchowym. Alarm okazał się fałszywy. Wczoraj sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.
15.07.2014
Słońce i ładna pogoda zachęcają do wodnych kąpieli. Podczas letniego wypoczynku nad wodą często zapominamy o najważniejszym – o bezpieczeństwie. Policja przypomina, jak ważny jest rozsądek i radzi, jak ustrzec się przed tragedią.
<<
<
1
>>