01.07.2015
Policjanci z komisariatu w Serocku zatrzymali 29-letniego Konrada J. i o rok starszego Grzegorza B. Mężczyźni podejrzani są o kradzieże z włamaniami do domków letniskowych i garaży w Serocku. Obaj usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. To jednak nie koniec. Policjanci przypuszczają, że zatrzymani mogą być jeszcze zamieszani nawet w kilka innych włamań.
30.06.2015
Legionowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 35-letniego Adama O. Mężczyzna prawdopodobnie na skutek chorobliwej zazdrości o swoją partnerkę łomem zaatakował 55-letniego mężczyznę, a odniesione przez niego obrażenia okazały się śmiertelne. Ponadto Adam O. usłyszał także zarzut spowodowania obrażeń ciała u innego mężczyzny. 35-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
29.06.2015
Policjanci z Komisariatu w Nieporęcie zatrzymali 29-letnią Annę P. Rozgoryczona kobieta chcąc odreagować złość na mężczyźnie, z którym wcześniej się pokłóciła nożyczkami przebiła cztery opony w należący do niego samochodzie. 29-latka usłyszała zarzut uszkodzenia mienia. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
28.06.2015
Podczas ubiegłorocznych wakacji policjanci z Warmii i Mazur zainicjowali kampanię „Zobacz. Przeżyj”, której celem było zwrócenie uwagi osób wypoczywających nad wodą na zagrożenia wynikające z ich zachowania, jak i otoczenia. Intencją organizatorów akcji było doprowadzenie do poprawy letniego bezpieczeństwa, a przede wszystkim spadku liczby utonięć. I cel osiągnięto.
27.06.2015
Komisariat Policji w Jabłonnie zwraca się do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o pomoc w ustaleniu właścicieli prezentowanych na zdjęciach rowerów. Jednoślady zostały zabezpieczone w toku czynności policyjnych i jest duże prawdopodobieństwo, że mogą pochodzić z kradzieży. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją własność, proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Jabłonnie pod nr tel.: 22 7744344, 6048232 lub 997.
26.06.2015
Najpierw było zgłoszenie kradzieży roweru, potem kilka szybkich ustaleń i sprawdzeń policjantów pionu prewencyjnego komisariatu w Jabłonnie, następnie trafne typowanie i na koniec zatrzymanie. W ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch nieletnich podejrzanych o kradzież i paser, a do tego wszystkiego policjanci odzyskali dwa skradzione rowery.
24.06.2015
Na Stadionie Narodowym rozpoczął się 10. Przystanek PaT, w którym wzięło udział 11 tys. osób. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Galę otworzyli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska i Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.
24.06.2015
Już niedługo zaczynają się wakacje. Dzieci wyruszą na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się z wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci na letni wypoczynek. Częściej niż zwykle odwiedzane są kluby, puby i dyskoteki. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. W tym roku stołeczni policjanci akcję "Bezpieczne wakacje" rozpoczną się 27 czerwca. Działania będą trwały do 31 sierpnia.
23.06.2015
Legionowscy policjanci zatrzymali trzy osoby i rozbili tym samym grupę podejrzewaną o kradzieże z włamaniami na terenie miasta. Podejrzani kradli wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co później można było szybko sprzedać. Policjanci odzyskali część zrabowanego mienia. Piotr W., Hubert B. i Artur D. usłyszeli po 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu Artur D. został tymczasowo aresztowany. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.
22.06.2015
Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji było tematem spotkań policjantów z uczniami klas I-III ze Szkół Podstawowych w Jabłonnie i Chotomowie. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat unikania zagrożeń przeprowadzonej w formie prezentacji. Podczas spotkania uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wakacyjnego bezpieczeństwa. Prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez samorząd gminy Jabłonna.
<<
<
1
>>