ODPOWIE ZA NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI I ZNIEWAŻENIE POLICJANTÓW - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ODPOWIE ZA NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI I ZNIEWAŻENIE POLICJANTÓW

Data publikacji 04.09.2019

Policjanci z Legionowa otrzymali zgłoszenie awantury domowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą oraz jej syna. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął być agresywny. Słowami wulgarnymi znieważył funkcjonariuszy. Został zatrzymany. W organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dnitemu dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nieporozumieniu rodzinnym, podczas którego syn zgłaszającej wszczął awanturę. Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy zastali zgłaszającą oraz jej syna. W pewnym momencie mężczyzna niezadowolony z wizyty mundurowych, zaczął ubliżać i słowami wulgarnymi znieważać funkcjonariuszy. Następnie zaczął popychać policjantów i szarpać go za mundur. Groził im również utratą pracy z uwagi na jego rozległe znajomości.

49-latek szybko został jednak obezwładniony i zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu  mężczyzną  zajęli się dochodzeniowcy. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje kare do 3 lat pozbawienia wolności.