Dozór policyjny dla sprawcy przemocy domowej - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór policyjny dla sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 10.10.2019

Policyjny dozór i nakaz opuszczenia mieszkania zastosował prokurator wobec 41-letniego mężczyzny, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z Jabłonny prowadzili postępowanie w sprawie podejrzeń o psychiczne i fizyczne znęcanie się. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie, że jest ofiarą tzw. przemocy domowej. Jako sprawcę wskazała swojego 41-letniego męża, który nadużywał alkoholu i robił jej awantury, podczas których używając wulgaryzmów wyzywał  ją, poniżał i obrażał.

W rodzinie została założona niebieska karta i sytuacji bacznie przyglądał się, kontrolujący małżeństwo i dokonujący ustaleń dzielnicowy. W tym samym czasie, śledczy analizowali wszystkie napływające do nich informacje. Jednocześnie 41-latek nie słuchał rad dzielnicowego i nie zmieniał swojego zachowania.

Dwa dni temu mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy Jabłonna. Mężczyzna miał ponad 1,5  promila alkoholu w wydychanym powietrzu i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili 41-latkowi zarzut znęcania się nad osoba najbliższą, zaś prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór policyjny i nakazał opuścić mieszkanie, które zajmował z pokrzywdzoną.

podkom. Justyna Stopińska