Brawura gubi kierowców! Kolejne zatrzymane prawa jazdy. - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Brawura gubi kierowców! Kolejne zatrzymane prawa jazdy.

Data publikacji 14.10.2019

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Przekonało się o tym 13 kierujących, których w miniony weekend zatrzymali do kontroli drogowej policjanci legionowskiej drogówki. Policja przypomina o konsekwencjach brawurowej jazdy.

W weekend policjanci wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali 13 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Rekordzista wpadł w ręce drogówki w Legionowie, gdzie jechał z prędkością 122 km/h. Dla 21-latka, jak również dla pozostałych 12 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

Policjanci przypominają, że dobre warunki na drogach to nie pretekst to przekraczania dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi!

podkom. Justyna Stopińska