Policjantka z wizytą w przedszkolu - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 15.10.2019

Policjantka z legionowskiej komendy przeprowadziła zajęcia edukacyjne w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Łajskach. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały pogadanki o prawidłowych i bezpiecznych zachowaniach.

Sierżant sztabowy Agata Halicka odwiedziła przedszkolaków w Łajskach. Policjantka spotkała się z maluchami, aby porozmawiać o wielu bardzo ważnych dla bezpieczeństwa kilkulatków sprawach. W trakcie pogadanki omówiła z dziećmi między innymi  zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Zwróciła także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci, gdy bawią się na dworze, czyli kontakty z obcymi osobami lub groźnymi zwierzętami. Sierżant Agata tłumaczyła maluchom jak powinny się zachowywać aby uniknąć zagrożenia. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi uwagami i doświadczeniami oraz zadawały wiele pytań.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się najmłodszym jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.

podkom. Justyna Stopińska / mm