Areszty za kradzież rozbójniczą - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 03.12.2019

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o napaści przed jednym ze sklepów w Legionowie. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali troje obywateli Gruzji - mężczyznę oraz dwie kobiety. 32-latek oraz 43-latka usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej, a sąd zastosował wobec nich trzy miesiące aresztu. 24-latka została przekazana funkcjonariuszom Straży Granicznej, celem weryfikacji legalności pobytu w Polsce.

Kilka dni temu dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napaści. Natychmiast na miejsce został skierowany policyjny patrol. Do zdarzenia doszło przed sklepem w centrum Legionowa.

Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającego, pracownika ochrony oraz troje obywateli Gruzji – mężczyznę i dwie kobiety. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że pracownik ochrony jednego ze sklepów zauważył mężczyznę, który z półki zabiera flakony z perfumami i wychodzi z placówki. Ochroniarz natychmiast wybiegł za 32-latkiem, próbując go ująć. Wtedy doszło do szamotaniny pomiędzy nimi oraz jedną z kobiet. Całe zdarzenie widział jeden z przechodniów, który powiadomił Policję.

Policjanci zatrzymali obywateli Gruzji. 32-letni mężczyzna oraz 43-letnia kobieta w prokuraturze usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd w Legionowie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

24-letnia kobieta, również obywatelka Gruzji, została przekazana funkcjonariuszom Straży Granicznej z uwagi na podejrzenie, że na terenie Polski przebywa nielegalnie.

podkom. Justyna Stopińska/ea