Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Data publikacji 29.06.2020

Mundurowi zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Podstawą do zatrzymani 41 i 47-latka były nakazy doprowadzenia wydane przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Mężczyźni zgodnie z dyspozycją sądu trafią do zakładów penitencjarnych celem odbycia zasądzonych kar.

Przyczyny ukrywania się osób poszukiwanych przed organami ścigania są zawsze te same, chęć uniknięcia zasądzonej kary i pozostania jak najdłużej na wolności. Tak było i w tych przypadkach. 

Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany w na terenie Legionowa. 41-latek zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez legionowski sąd w zakładzie karnym spędzi 141 dni za uchylanie się od obowiązku alimentacji.

Kolejny poszukiwany mężczyzna to 47-latek, którego zatrzymali mundurowi z Jabłonny. Mieszkaniec powiatu legionowskiego w placówce penitencjarnej odbędzie karę 1 roku i 9 miesięcy pozbawiania wolności. To kara za groźby i stalking

Te zatrzymanie, to jasny i czytelny sygnał ze strony organów ścigania o nieuchronności kary. Za popełnione przestępstwa prędzej czy później ich sprawcy będą musieli odpowiedzieć.

podkom. Justyna Stopińska